Як прибрати набряки з обличчя
Головні герої сьогоднішньої розмови – достойні конкуренти ненависних зморщок. Вони рідко з’являються без причини, тісно товаришують з солоною їжею, алкоголем, недоспаними ночами, перельотами, і ніколи не йдуть просто так. І це – набряки.
Накопичення рідини в тканинах обличчя поширене явище серед жінок і чоловіків, які нехтують здоровим способом життя, питним режимом і гігієною сну. Однак потрібно диференціювати, набряки також можуть свідчити про серйозні захворювання внутрішніх органів: серцево-судинної системи, нирок, патологій щитоподібної залози, що не тільки неестетично, а й небезпечно для здоров’я.
Коли швидко забрати набряк з обличчя можна за допомогою кубиків льоду й лімфодренажу, а коли тільки після консультацій з фахівцями і лікування – розберемося прямо зараз!
Що таке набряк обличчя
Ранковий набряк це ніщо інше, як затримка рідини в міжклітинному просторі. Коли наша кров, за певних причин, не може більше утримувати молекули води в судинах, тому рідина накопичується у сусідніх тканинах.
Якщо надмірне накопичення рідини у тканинах це рідкість, і не турбує вас щоденно – то з організмом все гаразд, це закономірна реакція на конкретний чинник, низку ваших дій. І вам достатньо буде легкої лімфодренажної руханки, масажу зі шкребком Гуаша, мікротокової терапії чи спеціальних патчів, холоду тощо.
Однак, коли ви постійно прокидаєтеся одутлі, з мішками під очима, у вас набряклі повіки, пастозне обличчя (+ інші частини тіла), і це все разом створює для вас дискомфорт, тоді терміново потрібна діагностика та консультації профільних спеціалістів, щоб уникнути патологічних станів. Зупинимося на основних косметичних причинах.
Чому набрякає обличчя
Розглянемо тільки основні причини набряклості обличчя, які можуть з’являтися у здорових (практично здорових людей), зумовлені несприятливими моментами з життя або короткотривалим стресом організму:
Анатомічні особливості підшкірно-жирової клітковини
Абсолютно здорові і, навіть, досить юні люди можуть бути схильні до постійних набряків, через поверхневе розташування підшкірно-жирової клітковини, або її гіпертрофованість. До таких явищ належать малярні мішки, або грижі повік – в цих місцях буде накопичуватися рідина і присутній набряк. На початкових стадіях з цим можна працювати за допомогою кофеїнових сироваток, масажів, патчів, ін’єкційних методик. А для стійкого і постійного результату пацієнти звертаються до пластичних хірургів за процедурою повного видалення жирових пакетів – блефаропластики.
Підвищена чутливість шкіри
Чому обличчя набрякає у людей з чутливою шкірою? Розацеа, відчуття печіння і стягнутості внаслідок впливу холоду/тепла, чи під час вживання гарячої і гострої їжі, порушення захисного бар’єру – весь цей перелік викликає запалення у шкірі, а будь-яке запалення призводить до підвищення проникності судин. Якщо у судинах проникність вище норми, тоді воді (рідині) легше потрапити у міжклітинний простір, що й утворить набряк. Вихід простий і складний водночас: потрібно правильно підібрати косметологічні процедури для усунення набряку, косметичні засоби для вмивання, тонізації, захисту, разом з лікарем-косметологом, дерматологом.
Також цікавий нюанс про людей з абсолютно нормальною, нечутливою шкірою – неправильно підібрана косметика і засоби для догляду, можуть викликати набряк обличчя. Особливо це стосується дуже поживних, жирних кремів із щільною текстурою, які наносяться на ніч. Зранку, після такого догляду, ви ризикуєте прокинутися з набряклим обличчям (це якщо крем вам абсолютно не підходить).
Крім цього, є косметологічні інгредієнти, які сприяють появі набряків – ретинол, саліцилова кислота. Якщо косметику, яка їх містить, нанести під очі, і зробити це дуже близько до слизової оболонки, ви отримаєте подразнення, а згодом з’явиться набряк обличчя. Ось чому важливо вивчати склад продукту для шкіри навколо очей і обирати ті, які не подразнюють слизову ока.
Ожиріння
Підшкірно жирова клітковина дуже “любить” воду, притягує її. Тому, якщо у вас на обличчі/тілі багато жиру, то ви будете більш схильні до набряків. Єдиний надійний спосіб забрати набряклість з обличчя це схуднути, але планомірно й поступово, без крайнощів.
Вживання алкоголю
Якщо бокальчик ігристого, чи чогось більш міцного, час від часу потрапляє у ваш організм, тоді на ранок чекайте набряків. Під час розпаду алкоголю утворюються речовини, які провокують накопичення надлишкової рідини у тканинах. Нагадуємо про шкоду цигарок і алкоголю!
Шийно-грудний остеохондроз
Такі “затиски” у шийному відділі призводять до порушення кровообігу, виникає застій і підвищується венозний тиск. Чим більший тиск – тим більше рідини виштовхується у міжклітинний простір, а звідси набряк на обличчі. Тут варіантів зняти набряклість декілька, з огляду на сучасний спосіб життя багатьох людей (ґаджети, малорухлива і монотонна робота, кермування авто): лікування, масаж, щоденні вправи й спорт допоможуть позбавитися від надлишкової рідини в тканинах легко.
Хронічні захворювання ЛОР-органів
Чому з’являються набряки коли ми хворіємо? Перманентні запалення, хвороби, такі, як хронічний тонзиліт, призводять до локального збільшення лімфатичних вузлів. Цей процес перешкоджає нормальному відтоку лімфи, вона застоюється, отримуємо набряк. Все що потрібно для досягнення стійкого результату – профілактика та своєчасне, грамотне лікування вух, горла і носа.
Водно-сольовий баланс
Генетична особливість кожної окремої людини, яка характеризується здатністю і швидкістю виведення надлишку солі з організму. Є люди, які схильні до накопичення солі, а сіль – фіксує молекули води у тканинах. Такі люди будуть набрякати, коли з’їдять чогось солоненького понаднормово чи, особливо, на ніч. В цьому випадку потрібно переглянути свій раціон, притримуватися дієти з мінімальним вмістом солі.
Травматичні косметологічні процедури
Це, з найпоширеніших косметологічних процедур, хімічні пілінги та чистка шкіри. Процедури, які можуть викликати запалення, а отже збільшують проникність судин, з яких рідина потрапляє у тканини і створює набряк, нечіткий овал обличчя. Подібні набряки тримаються до кількох днів максимум і проходять самостійно.
Небажані набряки утворюються під час проведення процедур контурної пластики, корекції, введення філерів і ботулінічного токсину. В першому випадку, косметолог може ввести препарат у неправильний шар шкіри, зокрема це стосується зони навколо очей. А введення ботулінічного токсину супроводжується зниженням тонусу лімфатичних судин, звідки застій лімфи і набряклість.
Лікарські препарати і БАДи
Гіпертензивні препарати (для зниження тиску), КОКи, також можуть сприяти появі набряку. А ще, за спостереженнями косметологів, обличчя набрякають після прийому добавок з колагеном.
Крім всього переліченого, ранкова одутлість обличчя може виникати внаслідок неочевидних дій таких, як відсутність нормального і повноцінного сну, зловживання швидкими вуглеводами, малорухливий спосіб життя, алергічні реакції (до набряків ще додаються печіння, свербіж, почервоніння). А ще, дехто хибно вважає, розглядаючи своє обличчя, що воно набрякає внаслідок частого пиття, хоча все навпаки – зневоднення це простий шлях до набрякання, організм змушений запасати воду.
Як забрати набряки з обличчя: основні прийоми і способи
Способів вирішити проблему дуже багато, але першочергово маємо визначитися з причиною, чому з’явилася одутлість і далі діяти з огляду на це. Головне – без фанатизму і зайвих рухів: діуретиків та інших лікарських препаратів, які обіцяють миттєвий ефект, а побічних реакцій значно більше.
Розділимо рекомендації та лайфхаки на ті, що можна виконати самостійно в домашніх умовах і ті, що можуть запропонувати спеціалісти.
Домашні способи боротьби з набряками
-
Ранкова активність, зарядка
Будь-яке тренування зранку – це завжди гарна ідея, а краще обрати таку руханку, де ви залучите кілька груп великих м’язів (ідеально – всі)! Ми пришвидшуємо кровообіг, клітини всього тіла насичуються киснем, активується лімфатичний відтік всього, що накопичилося за ніч. Ще ефективно позбавляють від надмірної рідини спеціальні лімфодренажні, пліометричні тренування (різнопланові стрибки) – відеоуроки можна знайти в Youtube.
- Гідрогелеві патчі і маски
Особливо дієвий варіант, якщо вас турбують набряки навколо очей, але й підійде для всього обличчя. Механізм дії таких продуктів обумовлюється дренажною і зволожувальною діями активних інгредієнтів. Крім того, гідрогелева (або неткана) база виконує роль своєрідного преса, оклюзії, тому компоненти патчів і масок проникають глибше у тканини + не випаровуються завчасно. Тут теж важливо не перетримати – 20 хв максимум, а краще слідувати рекомендаціям, які вказав виробник.
Інгредієнти, які підсилюють мікроциркуляцію і активізують відтік рідини з тканин у кров: кофеїн, гесперидин, пептиди, екстракти кінського каштану, арніки, ніацинамід тощо.
Однак не варто сподіватися на чудодійність лише патчів, всі методи працюють в комплексі, доречним доповненням також будуть сироватки для домашнього використання.
- Компресійна білизна
Актуальний атрибут для тих, хто часто мандрує, має щільний графік і купу перельотів. Спеціальні компресійні панчохи можна придбати в аптеці, але краще підібрати їх з лікарем-флебологом на консультації, щоб вибрати необхідний вам тип компресії. Ці круті аксесуари створюють і розподіляють тиск рівномірно по кінцівкам (тілу) і поліпшують кровообіг.
- Питний режим
Пийте достатню кількість рідини протягом дня (приблизно 30 мл на 1 кг маси тіла). Хибно вважати, що набряки з’являються через надлишок рідини в організмі, все навпаки – зневоднення активує компенсаторні механізми тіла, і воно починає накопичувати воду в тканинах, ми розбухаємо.
- Збалансоване харчування
Найперше, що має налагодитися у людей, що часто набрякають – харчовий раціон з достатньою кількістю білку. Якщо в організмі дефіцит білку, тоді порушується баланс тисків (онкотичного і осмотичного), а саме онкотичного, бо він відповідає за всмоктування води у судини, і регулюється спеціальними білками, що є у плазмі. Норма білку, якщо у вас немає ніяких захворювань ШКТ, 1 або 2 г на 1 кг маси тіла.
- Домашній догляд
На 100% забрати набряк з обличчя не здатна ніяка косметика, скільки б вона не коштувала. Все працює в комплексі, як завжди. Тому креми для домашнього використання, які допомагають усунути набряк, мають бути на полиці у ванній у всіх. Також, ефективними будуть маски, попередньо охолоджені тоніки, лосьйони + їх можна заморожувати і використовувати у вигляді кубиків, протирати ними обличчя (лайфхак від багатьох косметологів і селебриті). Такими кубиками можна не тільки забрати набряки, а й вирівняти тон обличчя (усунути почервоніння, запалення).
- Шкребок Гуаша і масаж мікротоками
Це дієві девайси і гаджети, які дійсно допомагають: а) охолодити шкіру під час масажу і б) посилити лімфодренаж, мікроциркуляцію. Проте варто проконсультуватися зі своїм косметологом і дізнатися про всі нюанси використання і який краще вибрати для домашніх процедур.
Професійні процедури для усунення набряків
-
Лімфодренажний масаж обличчя – один з самих ефективних способів. База, яку знає кожен косметолог і активно використовує у своїй практиці. Суть в тому, щоб акуратними механічними рухами, забрати зайву рідину через лімфатичні судини, рухаючись від центру до периферії (великих лімфатичних вузлів). Цю методику можна використовувати вдома, головне дотримуватися правильних рухів, адже можна навпаки – ще більше посилити набряк. І краще для комфортного виконання такого, чи вакуумного масажу, використовувати професійні масажні засоби для тіла і обличчя, відповідно до типу шкіри.
- LPG-масаж. Апаратний аналог ручного лімфодренажного масажу, який діє за таким самим принципом: механічне транспортування рідини з тканин у лімфатичні вузли. Це безпечна, комфортна, ефективна міостимуляція в кабінеті косметолога.
- Альгінатні маски. Класична класика у косметологічній практиці. Альгінат – це спеціальний порошок із водоростей, який розводять з водою/активатором і наносять на обличчя, шию, декольте, де він полімеризується, і створює своєрідний тиск на тканини обличчя. Ефект дренажу здатний зняти набряк з обличчя швидко + альгінатні маски прекрасно зволожують, освітлюють, усувають запалення і наповнюють шкіру корисними мікроелементами.
- Мікротокові процедури. Мастхев, який обожнюють усі, хто хоч раз пробував, наскільки це дієва, комфортна процедура з довготривалим ефектом. Суть така: за допомогою електричних мікроімпульсів стимулювати клітинні мембрани, оптимізувати їхню роботу і звільняти від рідини. За відчуттями здається, що лице зменшилося у розмірах, стало підтягнутіше, а овал чіткішим. Також ефективними будуть процедури гальванотерапії та дарсонвалізації за показаннями.
- Непрямі ліполітики. Безпечні препарати, які містять кофеїн, L-карнітин, тирозин, екстракт кінського каштану, або лімфодренажні мезококтейлі, які позитивно впливають на проникність судин, поліпшують мікроциркуляцію і усувають набряклість. Крута процедура для усіх в кого деформаційно-набряклий тип старіння.
- Які процедури для усунення набряку обличчя підійдуть конкретно вам – підкаже досвідчений лікар-косметолог після вивчення анамнезу та діагностики стану шкіри, організму в цілому.
- Attention! Коли ситуація з набряками нагадує клінічний випадок і краще звернутися до лікаря: накопичення рідини у порожнинах внутрішніх органів (грудній, черевній) + алергічні реакції (у випадку алергії додаються ще свербіж і почервоніння). Не потрібно намагатися усунути самостійно такі стани.
Популярні запитання
Чи впливає положення тіла під час сну на появу набряків на обличчі?
Одна з причин чому набрякає лице вранці – положення тіла під час сну. Основні фактори і чому це відбувається:
- Сон на животі або боку сприяє затримці рідини в тканинах обличчя через тиск на шкіру та погіршення лімфодренажу.
- Сон на спині є найкращим варіантом, оскільки сприяє рівномірному розподілу рідини по тканинах тіла.
- Низька або занадто висока подушка може погіршувати кровообіг і сприяти накопиченню рідини в області обличчя. Оптимальною є середня висота подушки, яка підтримує голову трохи вище рівня тіла.
Як масаж обличчя допомагає впоратися з набряклістю?
Масаж обличчя допомагає зменшити набряклість завдяки стимуляції лімфодренажу, покращенню кровообігу та виведенню зайвої рідини.
Як працює масаж проти набряків?
- Стимулює лімфоток, активізує відтік рідини, що скупчилася у тканинах.
- Покращує кровообіг, забезпечує клітини киснем і корисними речовинами.
- Зменшує застійні явища і допомагає вивести токсини та знизити запалення.
- Розслабляє м’язи – знімає напругу, що може спричиняти спазми і сприяти набряклості.
Які професійні процедури допомагають позбутися набряків на обличчі?
Для боротьби з набряками на обличчі ефективними будуть такі процедури: гальванотерапія, альгінатні маски, лімфодренажний масаж, дарсонвалізація, LPG-масаж, мікрострумова терапія, кріотерапія, мезотерапія, карбоксітерапія, RF-ліфтинг.
TOTISPHARMA GROUP
28.04.2025
304