Корекція періорбітальної зони – позбавтеся темних кіл і мішків під очима

Корекція періорбітальної зони – як позбутися ненависних темних кіл і мішків під очима?

Якщо очі – це дзеркало душі, то періорбітальна зона – індикатор зрілості, провідник у наш шалений лайфстайл, ділянка підвищеної уваги та догляду. Зекономити можна на всьому, що стосується естетики обличчя, але шкіра навколо очей завжди потребуватиме індивідуального підходу, повноцінного сну і ще 10+ умов для свіжого і сяючого погляду крізь роки.

Які ж особливості цієї тендітної ділянки? Які сучасні та безпечні процедури, професійні продукти допомагають зберігати і пролонгувати її молодість? Розповідаємо далі.

Періорбітальна зона – це?

Якщо пропустити суху медчастину й визначення, то це зона очей (верхня і нижня повіки, очні щілини, слізний апарат, кон'юнктивальний мішок), яка:

  • перша потерпає від вікових змін (вони найбільш помітні);
  • має дуже тонку (найтонша з усіх ділянок тіла, всього 0,5 мм), тендітну й чутливу шкіру;
  • не має сальних залоз;
  • не має вираженого підшкірно-жирового шару шкіри;
  • мімічно активна (понад 20 тис різноманітних рухів протягом дня), тому зморшки й заломи з’являються раніше, ніж на інших ділянках обличчя.

Значення естетики періорбітальної зони

Перше, на що ми звертаємо увагу, коли комунікуємо з людиною – це її очі. Ось чому жінкам хочеться, щоб погляд завжди сяяв, а шкіра навколо була рівною та без зморщок. 

В одному з американських досліджень, який організував бренд антивікової косметики у 2021 році (під час пандемії COVID-19), було визначено, що з початком епохи відеодзвінків, люди стали помічати недоліки своєї шкіри повік. В опитуванні взяли участь 2000 американців, і 69% з них розгледіли на екрані те, що не помічали у дзеркалі – незадовільний, неестетичний вигляд шкіри повік, зокрема темні кола, мімічні зморшки, пігментні плями тощо. Оскільки веб-камери посилюють тіні під очима, невигідно підкреслюють вікові зміни.

Тому кожен 4-ий опитуваний був неприємно вражений станом своєї періорбітальної зони. І тут, люди поділилися на 2 групи: одні вирішували це питання дзвінком без вмикання камери, інші (71% опитуваних) почали купувати відповідну косметику, зверталися за консультацією до спеціалістів з естетичної медицини. 

Епоха масок та інтенсивних zoom-колів пройшла, а бажання омолодити погляд стало актуальним питанням і по сей день.

Які розповсюджені проблеми виникають у періорбітальній зоні?

Перші мімічні зморшки, “гусячі лапки” можуть з’являтися ще в юному віці. Особливо, коли у людини дуже активна й жвава міміка, ігноруються спеціальні зволожувальні/живильні продукти під очі. 

Така наша фізіологія: шкіра навколо очей дуже легко розтягується і найбільше потерпає від впливу чинників довкілля, тертя, неправильного змивання мейкапу і пересушування епідермісу повік.

До +/- 25 років, шкіра цієї зони досить пружна, окей. Але підключати спеціальний догляд потрібно вже з 18-річного віку, щоб максимально відтермінувати більш інвазивну корекцію зовнішності.

Якщо порівняти 2 жінок, одна з яких регулярно наносила крем для повік вдень і ввечері, і таку, що не використовувала жоден з продуктів для догляду, – результат буде очевидним. Зі зморшками зрозуміло, а які ще проблеми можуть псувати зовнішній вигляд повік?

Набряки

Якщо не брати до уваги певні внутрішні розлади, захворювання (ниркову недостатність, чи гіпотиреоз наприклад), то набряки, здебільшого, це свідчення того, що ви:

  • недостатньо спите, або ця історія має хронічний характер (необхідні гормони не виділяються і лімфодренаж порушується, уповільнюється);
  • знаходитеся у приміщенні з пересушеним повітрям (тут організм намагається попередити зневоднення організму та накопичує вологу). 

Крім того, набряки можуть свідчити про порушення кровообігу та застій рідини в тканинах.

Темні кола під очима

Найпоширеніші причини появи темних кіл, або їх комплекс:

  1. Зморшки та в’ялість – ці 2 недоліки, втрата еластичності шкіри візуально роблять її темнішою.
  2. Стан судин. Шкіра може бути пружною, а судини розташовані близько до поверхні, тому й з’являється “синюшність”;
  3. Пігментація. Епідерміс повік може бути щільним, але темнішим, ніж на інших ділянках обличчя, – це наслідок гіперпігментації. 

Важливо точно діагностувати причину, перед тим як обрати метод корекції/косметичний засіб. Можливо вам варто звернутися до терапевта, а не купувати черговий консилер, чи венотонік з Тік-Ток під очі.

Грижі нижньої і верхньої повік.

До утворення гриж (випинання жирової тканини) більше схильні люди з пастозним типом обличчя, яке характеризується надлишком підшкірно-жирової клітковини. Наявність гриж генетично обумовлена, і часто вони помітні вже навіть у дитинстві, а з роками естетика зони очей буде тільки погіршуватися. Періорбітальна зона з грижами повік перманентно буде набрякати, оскільки притягуватиме воду.

У випадку з грижами, якщо людина хоче позбутися їх повністю й назавжди, тоді потрібне хірургічне втручання. Однак, коли за певних умов пацієнт відмовляється, боїться самої операції, чи реабілітаційного періоду після хірургічних методів корекції, тоді можна і потрібно підбирати косметологічні методи.

Пігментація

Пігментація та гіперпігментація також можуть бути причинами синців, темних кіл під очима. Все через те, що забарвлення/відтінок шкіри може відрізнятися на різних ділянках обличчя. Так буває і з періорбітальною зоною, коли меланіну (пігменту шкіри й волосся) продукується забагато. Тоді обов’язково потрібно захищати шкіру повік якісним санскріном і підбирати освітлювальні продукти разом з косметологом.

Причини старіння періорбітальної зони 

Найголовніша причина старіння шкіри повік, з якої все й починається, це її анатомічні особливості: зв’язковий апарат, мімічно активна зона, відсутність сальних залоз, товщина і наявність підшкірно-жирової клітковини тощо. 

Що ще пришвидшує появу вікових змін, додає зморщок, тьмяності, погіршує пружність і еластичність?

  • Порушена гігієна сну, хронічна втома і недосипання.
  • Стрес.
  • Шкідливі звички: паління, вживання алкоголю.
  • Активна міміка та звичка зморщувати, терти очі.
  • Ігнорування регулярного та правильно підібраного догляду за шкірою навколо очей + відсутність додаткового SPF-захисту цієї зони.

Які існують методи корекції періорбітальної зони?

На щастя, існує вдосталь різних, професійних, безпечних і сучасних методів, серед яких кож(е)н(а) може знайти для себе оптимальний – від полінуклеотидів і пілінгів, до лазерного омолодження та контурної пластики. 

Коротенький і корисний гайд для тих, хто хоче реальних результатів:

Пілінги

Існують спеціальні хімічні пілінги для шкіри навколо очей. Їх не потрібно боятися, адже професійні продукти спрямовані не лише на відлущення ороговілого шару, а й зволоження, освітлення, ліфтинг, стимуляцію синтезу колагену та еластину. 

Наприклад, якщо вам не допомагають засоби для домашнього догляду, все однаково неефективне, час спробувати професійні процедури, як-от двофазний пілінг для терапії гіперпігментації – 01 ME Line Dark Circles.

В чому його особливість?

  • М’яка, неагресивна депігментація для будь-якого типу шкіри повік (навіть дуже чутливої) у 2 кроки.
  • Двофазна продумана формула:
  1. Монохлороцтова (3,75%) і молочна (15%) кислоти – виражений антиейдж ефект, біоревіталізація, делікатна ексфоліація і потужне зволоження.
  2. Фітинова (10%) і аскорбінова (5%) кислоти, ретиналь (0,6%) – діють на всіх 3-х етапах синтезу меланіну, стійке освітлення шкіри. 
  • Стимуляція інтенсивного оновлення клітин шкіри.
  • Усунення ознак фото- і хроностаріння без ускладнень і без дискомфортного реабілітаційного періоду.

А ще! Для пролонгування і закріплення результатів, після проведення пілінгу, необхідно підключити регулярне використання 02 ME Line Dark Circles.

Тому що комбінація активних інгредієнтів продукту не тільки освітлює темні кола, але й зменшує відкладення меланіну, стимулює поділ клітин + мінімізує прояви видимих ознак фотостаріння, зокрема:

  • біоміметичний пептид Haloxyl® сприяє виведенню “кров’яних пігментів” (справжню проблему темних кіл під очима). 
  • трав'яний комплекс Phytotonine® – забезпечує лімфодренаж інфраорбітальної області, зменшує набряки та покращує мікроциркуляцію;
  • екстракти рускусу понтійського, буркуну лікарського, гінкго білоба, троксерутин – працюють, як венотоніки, зміцнюють капіляри та підтримують еластичність судин, усувають пастозність; 
  • альфа-арбутин, койєва кислота, транексамова кислота – відбілюючі інгредієнти, діють на всіх етапах синтезу пігменту, запобігають його повторній появі, а також усувають наявний пігмент, зменшують запалення;
  • вітамін Р – стимулює мікроциркуляцію (компенсує нестачу кисню в крові), зміцнює венозні стінки. 

Освітлювальний засіб виготовлений у формі ролера, тому його зручно наносити. А вже через 30 днів регулярного використання (зранку й ввечері) можна помітити стійкий результат.

Мезотерапія

Препарати для мезотерапії доречно і ефективно застосовувати, коли турбують застійні явища в періорбітальній зоні, які пов’язані з порушенням мікроциркуляції крові. Завдяки правильно підібраним спеціальним препаратам, можна покращити кровообіг, зміцнити стінки судин, запобігти утворенню набряків і темних кіл.

Біоревіталізація 

Іншими словами – ін’єкції гіалуронової кислоти (або ГК + амінокислоти) в зону навколо очей. Це безпечна процедура, яка спрямована на омолодження, зволоження шкіри повік без набряків у цій делікатній зоні. 

PRP-терапія 

Процедура введення під шкіру власної плазми пацієнта збагаченої тромбоцитами. Переваги такої плазми у тому, що вона абсолютно безпечна, біосумісна, не викликає алергічних реакцій. Крім того, PRP має потужні відновлювальні властивості, освітлює пігментацію, сприяє синтезу гіалуронової кислоти і колагену, розгладжує дрібні зморшки тощо. 

Ботулотоксин

Введення ботулотоксину – це дієвий і хороший метод у випадку, якщо в людини дуже активна міміка обличчя, зокрема в періорбітальній зоні, що провокує утворення мімічних зморщок. Мікродози препарату допоможуть зменшити надмірну м’язову активність навколо очей, головне знайти кваліфікованого лікаря-косметолога і проводити процедуру лише з сертифікованим препаратом

Лазерне омолодження

Також ефективна методика в контексті омолодження шкіри обличчя, зокрема періорбітальної ділянки, однак більш травматична, потребує більшого періоду реабілітації, кваліфікованого спеціаліста і сертифікованого обладнання. Проте кінечний результат цього вартує – лазер відчутно підтягує овал обличчя, освітлює пігментацію та стимулює синтез колагену. 

Біорепарація

Це ін’єкційна процедура, що передбачає введення препаратів на основі полінуклеотидів (PDRN) в періорбітальну ділянку. PDRN мають чудові репаративні властивості, круто працюють на синтез колагену, утворення нових судин, розгладження зморщок, пришвидшення метаболічних процесів, освітлюють і додають пружності.

Тредліфтинг 

Це безопераційна методика омолодження шкіри обличчя, тіла за допомогою встановлення спеціальних біодеградуючих ниток, в TOTIS Pharma це сертифіковані нитки Tesslift Soft. В періорбітальній зоні їх встановлюють для розгладження мімічних зморщок, усунення набряків, ліфтингу, покращення щільності шкіри тощо. Процедура вимагає високого рівня кваліфікації спеціаліста та вибору сертифікованого продукту.

Контурна пластика

Ще один дієвий спосіб безопераційної корекції синців і мішків під очима за допомогою введення препаратів на основі гіалуронової кислоти. Іноді зустрічаються випадки, коли темні кола утворюються через особливості носослізної борозни (своєрідні западини під очима), яку професійний лікар-косметолог може заповнити відповідним філером (тільки за показаннями). 

Найкращий спосіб продовжити молодість шкіри навколо очей і відтермінувати появу перших ознак старіння – це регулярно наносити доглядові продукти, спеціально підібрані під вашу шкіру повік і її потреби. В інших випадках завжди звертайтеся за консультацією до лікарів, професіоналів, яким ви довіряєте, щоб вибрати безпечні та максимально ефективні методи корекції шкіри навколо очей. 

Популярні запитання

Що таке періорбітальна зона обличчя?

Періорбітальна зона обличчя це наші очі, зокрема верхня і нижня повіки, очні щілини, слізний апарат, кон'юнктивальний мішок. Зона, на якій першими стають помітними ознаки старіння, і яка потребує спеціального, правильно підібраного догляду.

Що таке періорбітальний ліфтинг?

Періорбітальний ліфтинг – це комплекс косметологічних методів і засобів, який спрямований на корекцію естетичних недоліків, омолодження, підтяжку й поліпшення загального стану шкіри навколо очей.

Що таке мезотерапія періорбітальної зони?

Це ін’єкційна процедура введення спеціальних препаратів під шкіру періорбітальної ділянки, з метою усунення темних кіл, набряків, поліпшення мікроциркуляції і зміцнення стінки судин. 

Як омолодити шкіру навколо очей?

Найкращий спосіб відтермінувати вікові зміни в періорбітальній ділянці це підбір і регулярне використання косметичного засобу відповідно до типу, потреб шкіри. Також, в естетичній медицині існує низка способів нехірургічних та хірургічних, які допоможуть омолодити шкіру та отримати бажаний результат. Вибір методу корекції здійснює лише лікар-косметолог під час консультації.