Чому з'являються зморшки і як прибрати зморшки на лобі - Як позбавитися зморшок на блозі TotisPharma

Чому з’являються зморшки та як їх позбутися?

Чому з’являються зморшки та як їх позбутися?

Якщо ви відноситеся до тієї когорти людей, які бояться зайвий раз усміхнутися через появу зморщок, то хочемо вас заспокоїти! Коли ви стресуєте або хмуритеся, ймовірність утворення нової складки значно більша, ніж коли ви радієте цьому життю.

Можна довго після цього сміятися, однак з часом вони з’являються у всіх, унаслідок впливу багатьох чинників, і це закономірний процес. Краще знати чому, як запобігти, і що робити для красивого “slowing aging”.

У світі професійних кремів легко загубитися і не знайти свій продукт для розгладження зморщок. Але ми вас запевняємо, у цій непростій справі, все так само працює в комплексі. Тут ми розповімо вам як утворюються зморшки, чому їх плутають із заломами, та як не давати поглиблюватися одним та іншим.

Що таке зморшки? 

Поняття зморшки та заломи для багатьох звучать синонімічно. Навіть ледь помітні заломи можуть помилково називають зморшками. Як розрізнити?

Заломи утворюються внаслідок:

  • зневоднення організму і незбалансованого харчування;
  • впливу ультрафіолету,
  • шкідливих звичок (паління, вживання алкоголю);
  • нестачі сну.

Вони не такі глибокі (тонкі лінії), і не утворюються через хроностаріння організму. З ними можна працювати і дійсно розгладжувати через коригування питного режиму, налагодження харчування.

А зморшки – це глибші, виражені складки, які з’являються внаслідок процесів старіння, зокрема атрофії (стоншення) тканин. У процесі утворення зморшки залучені багато структур організму, не лише верхній шар шкіри, це зв’язки, кістки, фасції, м’язи тощо. Тому заломи це лише попередники глибоких складок, які також поділяються на види, та до усунення яких потрібен різний підхід. 

Види і причини появи зморщок 

Залежно від того, в якому шарі шкіри відбувається стоншання, розрізняють поверхневі, серединні та глибокі зморшки. Така класифікація є важливою під час їхньої корекції для того, щоб підібрати оптимальну інтенсивність впливу і отримати бажану гладку шкіру.

Чому з’являються зморшки?

Екологічна ситуація в мегаполісах, різноманітні забруднення, жорстка вода, скажений ритм життя, стрес, зовнішні агресивні фактори (сонячні промені) і, навіть, неякісна декоративна косметика – це лише видимі чинники, які пришвидшують утворення нових складок на обличчі. Усе перелічене щодня впливає на захисний бар’єр, кровообіг, імунітет, рівень зволоженості, відтінок і пружність шкіри. Що ще додає зморщок, знижує вироблення колагену і призводить до втрати еластичності шкіри?

Генетика

АЛЕ! не поспішайте радіти/засмучуватися. Генетичний фактор – це лише 20% того, що вас очікує, більш важливим є те, який спосіб життя ви сповідуєте, яка у вас активність, звички, що ви їсте та п’єте. Під поняттям “генетика” мається на увазі те, чи були ранні зморшки у ваших мами, бабусі, яка у вас побудова черепа, тип шкіри (тип старіння, до речі).

Стан здоров’я

А точніше, стан усіх систем організму. Шкіра транслює на собі все те, що всередині нас. Вона швидше старітиме, коли є гормональний дисбаланс, наприклад, або у крові підвищений рівень глюкози: чим вищий рівень цукру – тим швидше старіє шкіра. 

Також, є дослідження, які підтверджують зв’язок між патологіями легень та появою зморщок на обличчі. Тому так важливо будувати антийедж-програму з діагностики організму в цілому, особливо в контексті передчасного старіння.

Паління

Токсичні молекули нікотину руйнують волокна колагену та еластину, тому заломи та зморшки на чолі з’являються швидше й раніше + перманентно турбує проблема сухості. Крім того, шкіра людей, які палять, гірше відкликається на стимуляційні процедури, як-от фракційний лазер.

Мімічна активність

І це не тільки про глибоку горизонтальну складку на чолі, яка може проглядатися вже у юному віці, якщо у вас дуже активна міміка. Часто, до 25 років можуть з’являтися мімічні зморшки в орбітальній зоні, “гусячі лапки”. Через підвищену м’язову активність утворюються і носогубні складки, зморшки “маріонетки” (суму), ментальна складка (дугоподібна складка у ямочці над підборіддям).

До речі, як ми вже зауважували на початку статті, ймовірність появи зморщок від частих усмішок, сміху менша, аніж коли ви сумуєте. Коли ми радіємо й усміхаємося, в цьому процесі задіяно 17 м’язів, а коли сумуємо та хмуримося – 43. Приблизно 2 тисячі емоцій суму = виразним вертикальним складкам. Отже сміх не лише продовжує життя, а й пролонгує молодість шкіри обличчя!

UV-випромінювання

Будь-який дерматолог підтвердить, що інтенсивне ультрафіолетове випромінювання пошкоджує еластинові волокна, які відповідають за еластичність і пружність шкіри. Особливо це стосується світлошкірих людей, які погано засмагають і швидко згорають. Тому надважливо уникати агресивної сонячної інсоляції та користуватися професійним сонцезахистом цілорічно. 

Вікові зміни

Прибрати зморшки, які утворилися в процесі хроностаріння найскладніше. Все через поступову втрату головних властивостей шкіри – пружності та еластичності, здатності утримувати воду, оновлюватися та відновлюватися. Тут впливає і генетика, і спосіб життя, гігієна сну, активність та харчовий раціон людини.

Стрес

Хронічне емоційне напруження часто супроводжується надмірним напруженням лицевих м’язів. Коли ми перманентно стресуємо, напружуємося через життєві негаразди, м’язи неконтрольовано спазмуються, утворюються міжбрівні складки, шкіра стає менш гладкою.

В цю категорію додаємо невдалі пози під час сну, коли ми прокидаємося з прим’ятим обличчям. У цих заломах також, з часом, формуються складки, які так і називаються “зморшки сну”. Ось чому рекомендовано привчити себе спати на спині (якщо немає медичних протипоказань).

Механічний вплив

Це про наші звички спиратися на руку (кулак), коли працюємо за ноутбуком, часто опущена голова (дивимося в екран телефона), нерівна постава – це все сприяє появі заломів і складок на обличчі, шиї.

Ми перелічили основні та найбільш розповсюджені причини появи зморщок, до яких ще паралельно можна додати оксидативний стрес, посушливий клімат, зневоднення і недотримання питного режиму тощо.

Типи старіння обличчя

Форми і зовнішній вигляд облич різні, а ось місця, рисунки і розташування зморщок у всіх однакові: заломи на чолі, зморшки навколо очей і губ, носогубні складки, відбувається опущення м’язів тощо. 

Схожість “шаблону” старіння у всіх людей пояснюється так званими “лініями Лангера”. За однойменною концепцією, наша шкіра більш схильна до розтягнення в одних ділянках обличчя/тіла, ніж в інших. Ці особливості завжди враховують косметологи, масажисти під час виконання процедур, а також хірурги, перед здійсненням оперативних втручань для естетичності й малопомітності шову. 

Як, де і коли з’являться зморшки залежатиме від нашого типу старіння і навпаки – від появи перших виразних складок на обличчі можна зрозуміти, який у вас тип старіння. Їх є чотири: 

Мускульний

За думкою багатьох дівчат вважається найестетичнішим типом старіння, який притаманний здебільшого вихідцям з азійських країн. Він характеризується навислими повіками, носогубними складками та мімічними зморшками, які локалізуються навколо очей.

Дрібнозморшкуватий

Такий тип старіння формується через недостатньо розвинену підшкірно-жирову клітковину та проявляється осередками з численних дрібних зморщок на шкірі. Перші зморшки можуть проявлятися вже до 35 років, разом зі зниженням тургору, порушеннями бар’єрної функції та схильністю до сухості. Переваги такого старіння у відсутності провисання тканин і чіткості овалу обличчя досить тривалий час.

Деформаційний

Цьому типу нестрашні дрібні зморшки, а ось нависання мішків під очима, другого підборіддя, брилів, виражені носогубні складки, набряклість, втрата ліфтингу – основні яскраві ознаки. Усе через розвинену підшкірно-жирову клітковину, яка з віком “обтяжує” лице, і сповзає донизу.

Втомлений

З назви зрозуміло, що виразні складки з’являються у вигляді опущених кутиків губ, кисетних зморщок. Також поглиблюються носослізні борозни, погіршується тургор шкіри, обличчя виглядає втомленим. Цей морфотип притаманний худорлявим жінкам із розвиненою підшкірною мускулатурою, які мають обличчя у формі ромба, чи овалу. 

Перейдемо до головного: які методи та засоби пропонує косметологія для розгладження ненависних складок.

Найефективніші способи боротьби зі зморшками 

Універсального і єдиного способу забрати зморшки просто не існує. Вибір методики і засобів залежить від віку людини, глибини заломів, фототипу шкіри, інших естетичних недоліків, пошкоджень та індивідуальних особливостей. 

Коли ми говоримо про мімічні зморшки (вертикальні та горизонтальні складки чола, “гусячі лапки” в кутиках очей, зморшки на лобі, переніссі, навколо рота) то це одноголосно ботулінотерапія. Потрібно обирати лише сертифікований ботулотоксин і компетентного лікаря-косметолога/ дерматолога, тоді ризики мінімальні, а ін’єкція безболісна.

Під час вибору методики чи косметичних засобів для розгладження зморщок, першочергово, орієнтуємося на їхню глибину. У переважній більшості рекомендації виглядають так:

Поверхневі зморшки

Це коли атрофія відбувається на рівні епідермісу, і якщо візуально їх можна розгледіти, то коли провести кінчиками пальців – вони невідчутні. Прибрати зморшки на обличчі (поверхневі), можна за допомогою правильно підібраного активного догляду. Щоб отримати бажаний ліфтинг, шукайте креми для домашнього використання, які містять:

  • Ретинол і ретиноїди або їхня рослинна альтернатива – бакучіол (ефективно омолоджують, здатні стимулювати синтез колагену та еластину).

Топ-продукти з ретинолом/його похідними: Retinol Rejuvenation Serum, Epigen Age Perfection Serum.

  • Антиоксиданти (незамінні при оксидативному стресі, який руйнує ДНК клітин + зберігають молодість шкіри). До них відносяться вітаміни груп В, Е, С, ресвератрол, глутатіон, поліфеноли, флавоноїди, екстракти зеленого чаю, какао.

Доглядові продукти з антиоксидантами: Chocolate Masque with Enzymes, 540 Lumin’Eclat Enhancing Serum, Eye Contour Cream.

  • Пептиди – входять у трійку лідерів антивікових компонентів, які спонукають клітини до вироблення колагену, відмінно розгладжують неглибокі заломи. Їх існує дуже багато видів, і всі вони працюють задля збереження молодості та профілактики старіння шкіри. 

Топ-продукти з пептидами: Peptide Performance Eye & Lip Cream, Celltresor Intense Rebuilding Cream Light, Gold Cream

  • Зволожувачі, такі як гліцерин і, звісно ж, гіалуронова кислота, NMF тощо. Вони допомагають утримувати вологу у шкірі, заповнюють складки, забезпечують миттєвий ліфтинг.

Топ-продукти для зволоження: 32 Mosaic Drops Hydrating, Hydra, Hydragen Cream, Face Mask with Hyaluronic Acid.

  • Сонцезахисні фільтри (хімічні, фізичні, комбіновані) – інгредієнти, які щоденно захищатимуть клітини від фотопошкодження, а отже профілактуватимуть появу зморщок. 

Топ-продукти для сонцезахисту: Sun Sensitive Cream Spf 50, Hydrating Protection Gel with SPF 30, Sun Defense Oily Skin Spf 50.

Для більш вираженого, вау-ефекту, в кабінеті у дерматолога/косметолога можна застосовувати поверхневі пілінги, які дадуть бажану гладкість, пружність, свіжість і ліфтинг. Своєчасна консультація зі спеціалістом, грамотно підібраний домашній догляд у поєднанні з регулярними пілінгами за показаннями дадуть класний результат! 

Серединні зморшки

Глибина таких складок вже відчувається тактильно, якщо провести подушечками пальців, і мають ширинку десь +/- як волосина. Вони можуть з’являтися і в досить молодому віці, до 30 років і вони не розгладжуються за умови компенсації вологи, чи після нанесення крему. Атрофія відбувається вже у середніх шарах шкіри. 

Креми, сироватки, концентрати, масочки тут безсилі. Для того щоб забрати такі ознаки старіння, потрібен курс серединних пілінгів. Також ефективними будуть фракційний лазер, мезоролер, ін’єкційні методики, які допоможе підібрати спеціаліст. 

Глибокі зморшки

Позбутися від глибоких зморщок значно важче. Вони не розгладжуються при натягненні шкіри, оскільки стоншання тканин відбувається на глибших шарах дерми. Від серединних вони відрізняються шириною “впадини” і більш агресивними методами корекції. Глибокі, статичні зморшки коригуються введенням дермальних філерів, SMAS-ліфтингом, тредліфтингом (передбачає введення спеціальних ниток), хірургічною підтяжкою обличчя тощо. 

Як працює масаж для обличчя від зморщок?

Взагалі, масаж покращує кровообіг, є рекордсменом у контексті покращення загального стану обличчя. Це дуже крутий спосіб і для профілактики появи зморщок, якщо виконувати його регулярно з юного віку, і для їх корекції (але не розгладжує глибокі зморшки, звісно).

Вам 100% потрібен масаж, якщо ви хочете:

  • позбавитися від набряків, покращити лімфовідтік;
  • покращити ефект від нанесення концентратів, сироваток, кремів;
  • пришвидшити метаболічні процеси у тканинах;
  • позбавитися від зморщок (попередити раннє утворення);
  • розслабити/зміцнити м’язи для красивого і відчутного ліфтингу обличчя, чіткості овалу;
  • поліпшити мікроциркуляцію для живлення тканин, тонусу і свіжості.

Крім цього, деякі техніки масажу здатні усунути проблеми з себовиділенням, попередити появу прищів. 

Найпростішим технікам можна навчитися самотужки й виконувати вдома, або приходити для більш професійних методик до косметологів, чи масажистів. Не даремно усі спеціалісти рекомендують наносити будь-які косметологічні продукти вздовж масажних ліній, адже неправильні і надмірні рухи можуть розтягувати тканини і не розгладжувати складки, а поглиблювати їх. Тому краще пройти курс з масажу обличчя, перед тим, як самостійно братися за цю справу.

Чи можна попередити появу зморщок?

Точніше можна впевнено сказати, що їхню появу реально відтермінувати, бо така наша природа та вікові незворотні процеси. Існує низка способів, які допоможуть попередити раннє старіння:

  1. пийте достатню кількість води (свою денну норму) і споживайте більше продуктів з її вмістом;
  2. користуйтеся засобами з якісними UV-фільтрами, захищайте шкіру від сонця цілорічно;
  3. харчуйтеся збалансовано та мінімізуйте вживання джанк-фуду;
  4. відмовтеся від шкідливих звичок (паління, алкоголь);
  5. регулярно займайтеся будь-якою фізичною активністю, яка вам до вподоби; 
  6. підберіть професійний догляд для домашнього використання, це – база і гарантія естетичного старіння;
  7. підключіть масаж у ваші б’юті-ритуали;
  8. відвідуйте косметолога для проведення професійних антивікових процедур;
  9. спіть, за можливості, на спині та достатню кількість часу; 
  10. мінімізуйте вплив стресу на ваше життя;
  11. дбайте про свою красу і здоров’я з юного віку.

Старіння організму (поки що) спинити неможливо, але у наших силах робити це красиво.

Популярні запитання

Чи можна повністю позбавитися від зморщок?

Залежить від віку, генетичних особливостей, глибини зморщок. Якщо це дрібні зморшки і складки – їх можна розгладити через компенсацію дефіцитів (рідини, сну тощо) і завдяки зволожувальному, живильному догляду, підібраного за типом шкіри. Серединні і глибокі зморшки коригувати важче і, зазвичай, це ненадовго. 

Які фактори пришвидшують появу зморшок?

Найпоширеніші фактори: генетика, екологічна ситуація в регіоні проживання, стан здоров’я організму в цілому, тривалий стрес та емоційне напруження, дефіцит сну, шкідливі звички, ультрафіолетове випромінювання, незбалансоване харчування та відсутність фізнавантажень, неправильно підібраний догляд/його відсутність, гіперактивна міміка м’язів обличчя і неправильний прикус, недостатнє споживання води і т.д.

В якому віці з’являються перші зморшки? 

Немає єдиної цифри для всіх, старіння клітин кожної окремої людини це низка факторів, чинників, які впливають на її механізми старіння (від зовнішніх до внутрішніх). Перші зморшки можуть з’являтися вже до 25-річного віку, зазвичай це мімічні зморшки шкіри очей і губ, або на чолі.